Τελευταία Νέα
Διεθνή

«Ο Γκιασούλα λυτρώθηκε, γράφοντας ιστορία»: Βαθμός… ανάσα για την Αλβανία (2-2) που σκότωσε τους Κροάτες! (video)

Η Αλβανία πήρε τον πρώτο βαθμό στην ιστορία της, σε τελική φάση ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και αυτό το κατάφερε με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο. Ο… μοιραίος Γκιασούλα αφού πρώτα πέτυχε αυτογκόλ, σκόραρε στις καθυστερήσεις «πληγώνοντας» την Κροατία, σε ένα ματς που δύσκολα θα ξεχαστεί (19/06 2-2)

Η Αλβανία ήταν εντυπωσιακή και στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του EURO 2024 και πήρε τον πρώτο βαθμό στην ιστορία της.

Η Κροατία αν και κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα μέσα σε μόλις 120 δευτερόλεπτα, δεν μπόρεσε να φρενάρει την… τρέλα των Αλβανών, που στις καθυστερήσεις βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης (19/06, 2-2).

Ο Γκιασούλα έκανε τα πάντα, καθώς με αυτογκόλ χάρισε το προβάδισμα στην Κροατία, πριν της το… κλέψει, με δικό του τέρμα σε μία από τις τελευταίες φάσεις του αγώνα.