Τελευταία Νέα
Κοινωνία

SOCCA Aegean Cup: Τρίτη η Ελλάδα στο Ρέθυμνο, πρώτη η Κροατία

Με το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στο τουρνουά SOCCA Aegean Cup αποχαιρετά η Ελληνική ομάδα Socca / μίνι ποδοσφαίρου το Ρέθυμνο

Η αυλαία του Τουρνουά έπεσε εν μέσω φαντασμαγορίας στο γήπεδο της Σοχώρας με την Κροατία να κατακτά το χρυσό μετάλλιο νικώντας την Πολωνία με 3-1, ενώ νωρίτερα στον αγώνα για την τρίτη θέση η ελληνική ομάδα έριξε στο κανναβάτσο την Ιταλία με 2-0.
Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίωρο ο Γιάννης Μαργαρίτης άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης και ο Στέφανος Γιώτης «κλείδωσε» τη νίκη μετά από οκτώ λεπτά.
Η Ελλάδα ολοκλήρωσε τη συμμετοχή της στο SOCCA Aegean Cup με δυο νίκες επί της πρωταθλήτριας Κροατίας με 4-1 και επί της Ιταλίας με 2-0 και δυο ήττες από την Ιταλία με 2-0 και από την Πολωνία με 4-3.